Про "Сумський Промпроект"

Комплексна розробка проектів: заводів, цехів, об'єктів машинобудування та інших галузей промисловості; об'єктів цивільного будівництва; автозаправок, складів ПММ і т.п.

Технічне обстеження і паспортизація. Реконструкція існуючих об'єктів. Інженерні обстеження

Інститут створено у 1962 році. Сьогодні - ПрАТ "Сумський Промпроект". З 8 жовтня 2002 року наказом Держбуду України №55 ПрАТ «Сумський Промпроект» наділено функціями територіальної організації в промисловому будівництві в Сумській області.

За час існування інститут мав на генеральному проектуванні 56 підприємств, 6 науково-дослідних і конструкторських інститутів, у тому числі на території Російської Федерації, Литви, Молдови.

Інститут пропонує комплексну розробку проектно-кошторисної документації на всіх стадіях (ТЕР, П, РП) для капітального будівництва, реконструкції, розширення та технічного переоснащення, обстеження технічного стану і паспортизації як окремих об'єктів, так і промислових, агропромислових підприємств в цілому.

Інститут виконує проектно-вишукувальні роботи на об'єктах України і Росії. Одні з останніх проектів:

 • нафтопереробний завод (НПЗ) потужністю 500000 тон/рік сирої нафти і конденсату (Україна, м Охтирка). Робочий проект;
 • міні-НПЗ потужністю 25 тис. тон сирої нафти і газового конденсату в c. Ільмень (Воронезька обл., Росія), передпроектні матеріали;
 • міні-НПЗ потужністю 25 тис. тон сирої нафти і газового конденсату в м. Кінешмі (Іванівська обл., Росія), передпроектні матеріали;
 • Цех забою і переробки птиці на 6,0 тис. голів на годину на птахокомбінаті «Крейдяночка» в м. Бєлгороді, Росія. Робочий проект;
 • «Росинка» Київ, Україна. Реконструкція цеху безалкогольних напоїв з використанням імпортних ліній. Робочий проект.

До ваших послуг наші провідні виробничі відділи:

Архітектурно-будівельний відділ:

Виконує проекти будь-якої складності промислових і транспортних об'єктів, житла і соцкультпобуту в різноманітних складних геологічних і кліматичних умовах (просідаючі ґрунти, сейсмічні райони, підроблювані території і т.п.).

Проект готелю "Ювілейний" (Суми) відзначений дипломом 1-го ступеню як переможець республіканського конкурсу 1999 року.

Розроблено проекти таких промислових споруд: термічне відділення ВАТ "СМНВО ім. Фрунзе" для виготовлення військової техніки; відділення для непічної обробки рідкого лиття методом вакуумування (Краматорськ). Реконструкція адміністративного корпусу з банком, зимовим садом і рестораном (Севастополь). Відділ розробляє документацію під високоточне імпортне обладнання, проекти для реконструкцій та будівництва житлових будинків, вулиць, площ міста, магазинів, офісів, кафе і т.п. У проектах втілюються новітні оздоблювальні та конструкційні матеріали. Роботи виконуються з використанням ПК з відповідним програмним забезпеченням.

Технологічний відділ:

Здійснює технологічне проектування підприємств і об'єктів:

 • машинобудування;
 • металообробки за всіма технологічними переділами;
 • ливарного, ковальсько-пресового, зварювального виробництв, механічної і термообробки, виробництва захисних покриттів (гальваніка, фарбування), виробництва деталей з пластмас, реконструкція ремонтно-механічних, інструментальних електро- і енергоремонтних цехів, в тому числі: СМНВО ім. Фрунзе (Суми), АТ "НОРД" (Донецьк), "ЕКОВТОРРЕСУРСИ" (Суми), Краматорський завод "Енергомашспецсталь";
 • підприємств автомобільного транспорту (гаражі, СТО, майстерні, стоянки);
 • складського господарства, включаючи склади ПММ, ЛЗР (легкозаймистих речовин), ГР (горючих рідин), АЗС;
 • переробки сільгосппродукції та харчової промисловості (крупорізок, пекарень, цехів макаронних та ковбасних виробів, млинів, маслоробок);
 • цукрових і спиртзаводів, виготовлення і розливу лікеро-горілчаних виробів, пива і мінеральних вод (Наумівській- Сумська область, Лохвицький - Полтавська область, колективне підприємство «Росинка» - м. Київ та м. Охтирка Сумської обл.;
 • деревообробки, виготовлення столярних виробів, меблів, паркету;
 • виробництво будівельної продукції і матеріалів;
 • баз виробничого обслуговування різних областей;
 • лабораторій;
 • нестандартного обладнання для різних виробництв.

Відділи опалення, вентиляції, кондиціонування повітря і теплогазопостачання

Проектують різноманітні енергозберігаючі системи на базі вітчизняного та імпортного обладнання. Зокрема:

 • Спроектована і працює система опалення та мініцентрального цілорічного кондиціонування повітря з джерелом теплохолодопостачання від теплонасосних установок на базі імпортного устаткування в Кременчуцькому РНУ.
 • Промислово-опалювальні, автономні і квартирні котельні (в т.ч. дахові, блокові) на базі вітчизняного та закордонного опалювального обладнання із застосуванням новітніх технологій і засобів автоматизації. У цьому напрямку є тісна співпраця в області проектування, комплектації, постачання, монтажу і пусконалагоджувальних робіт з провідними виробниками опалювальної техніки (парові і водогрійні котли) фірм LOOS, Standardkessel, Vіssmann (Німеччина), І. VarІndustry (Італія) та інших.
 • Теплові мережі: із попередньо ізольованих труб поліуретаном в поліетиленовій оболонці з пристроєм оперативного дистанційного контролю стану теплоізоляції; розраховані теплові мережі в режимі "Проектування" і "Експлуатація" з автоматичним вибором теплових пунктів, насосних станцій, діаметрів трубопроводів, дросельного оснащення, побудова ізотермічних графіків з використанням ПК. Гідравлічний розрахунок об'єднаних теплових мереж.
 • Газове інфрачервоне променеве опалення.

Для такого виду опалення застосовуються газові стельові або настінні інфрачервоні обігрівачі, особливо для високих виробничих та інших приміщень великої кубатури.

Обігрівачі, що застосовуються, належать до групи "темних" випромінювачів, не мають відкритого полум'я (що важливо для протипожежної безпеки) і обладнані системою відведення димових газів від згорання природного газу за межі приміщення (що відповідає санітарним нормам).

Основні переваги:

 • не потрібні будівництво і витрати на експлуатацію котелень, що дозволяє економити від 40% до 70% енергоресурсів і капіталовкладень;
 • окупність 1,5-2 опалювальні сезони;
 • можливість локального опалення, що важливо у вихідні, святкові та неробочі дні;
 • точна підтримка і регулювання температури повітря в приміщеннях;
 • створення стабільного природного теплового клімату без протягів, пилу і шуму;
 • системи інфрачервоного променевого опалення спроектовані і змонтовані на багатьох промислових об'єктах України;
 • комплекси робіт з охорони атмосферного повітря;
 • автомобільні газонаповнювальні компресорні станції (АГНКС) (АГНКС-450 м. Світловодськ, Кіровоградської обл. АГНКС-500 м. Рівне, АГНКС-450 с. Немовичі, Сарненського р-ну, Рівненської обл. та інші).

Електротехнічний відділ

виконує проектування нових і реконструкцію існуючих розподільних пристроїв, підстанцій до 10кВ, дизельних електростанцій; проектування захисту будинків і споруд від блискавок, а також електроприводів і автоматизації виробничих процесів, пожежної та охоронної сигналізації, радіофікації і телефонізації, електропостачання, силового електрообладнання та електроосвітлення; промислових підприємств, підприємств з переробки і випуску сільгосппродукції, об'єктів соцкультпобуту (магазини, кафе, школи і т.п.), підприємств охорони здоров'я, автомобільних заправних станцій (АЗС, АГЗС, АГНКС) і підприємств транспорту.

Відділ інженерних обстежень

Його спеціалізація: технічне обстеження промислових і цивільних будівель і споруд з видачею паспортів, розробка проектів реконструкції і посилення будівельних конструкцій, ремонту будинків і споруд.

Роботи виконувалися на 86 заводах і понад 400 цивільних об'єктах більшості республік колишнього СРСР і України. Відділ має професійно підготовлених фахівців і лабораторію випробування будматеріалів і конструкцій.

Відділ водопостачання і каналізації

Виконує:

 • Комплексну розробку проектів: водопостачання та каналізації населених пунктів і промислових підприємств; автономних систем очищення каналізаційних стоків (для житлових будинків, шкіл, готелів, АЗС, адміністративних будівель); очисних споруд промдощових і побутових скидань для промислових підприємств з новими біотехнологіями очищення (використання тканинних насадок "Вія", процесів нітрифікації і денітрифікації, анаеробних біореакторів). Споруди складаються з уніфікованих модулів (ступенів), кількість яких залежить від їх продуктивності. Робота модульних установок цілком автоматизована ефективними системами гідроавтоматики - це гарантує їх дуже низьку енергоємність і простоту обслуговування; проектів водопідготовки питної води (освітлення, звільнення від заліза, ультрафіолетове знезараження); проектів водопостачання басейнів з очисткою і повторним використанням (рециркуляцією) води; проектів дозволу на спецводокористування підприємств.
 • Розробку і узгодження проектів норм гранично допустимого скидання речовин з промдощовими скиданнями у водосховища; проектів мийних споруд автомобілів зі зворотним водопостачанням з використанням сучасних імпортних мийних установок (в т.ч. портальних).

Відділ генеральних планів та транспорту

Це проектування генеральних планів промислових підприємств, мікрорайонів, складів нафтопродуктів, об'єктів соцкультпобуту, автомобільних і залізничних під'їзних шляхів, сучасних автозаправних станцій, окремих автостоянок і тимчасових автостоянок уздовж автодоріг; інженерна підготовка, рекультивація та планування заводських, міських і сільських місць; установка модульних автомобільних заправних блок-пунктів і АГЗС-М100; організація руху транспорту та паспортизація автомобільних стоянок; розробка удосконалених звалищ ТПС; благоустрій та озеленення заводських, міських, сільських місць, парків і скверів відпочинку, розробка малих архітектурних форм; проектування огороджень для територій різного призначення.

Документація підприємства

заповніть форму, і ми вам зателефонуємо