Проект організації будівництва

У проектному інституті ПрАТ "Сумський Промпроект" в складі проекту розроблюють проект організації будівництва будівель і споруд (ПОБ), що забезпечує раціональну організацію забудови всіх об'єктів будмайданчика.

Без ПОБ не можна починати будівельні роботи, це важлива частина проектної документації згідно із законодавством України.

Значення проекту організації будівництва

ПОБ визначає організацію і терміни зведення споруди та її здачі в експлуатацію. У ньому міститься інформація щодо кожного об'єкту і окремих робіт, із зазначенням необхідних робочих, матеріальних і технічних ресурсів.

Склад ПОБ неоднаковий, він залежить від особливостей і специфікації об'єктів, наскільки вони індивідуальні або уніфіковані, наявності додаткових споруд, дорожніх умов, що впливають на забезпечення будівництва матеріалами і обладнанням і т. д.

Склад ПОБ

 1. Календарний план. У ньому розраховуються строки зведення будівлі і зазначаються етапи будівництва головних і додаткових будівель, техвузли, пускові комплекси із зазначенням капвкладень і обсягів БМР щодо окремих споруд і етапів будівництва. Для підготовчих робіт ми складаємо окремий календарний план.
 2. Будгенплани об'єкта (ів) для підготовки та періоду забудови під-і надземних елементів будівлі, на якому розташовані:
 • постійні будови;
 • тимчасові споруди та місця для будматеріалів і конструкцій;
 • комунікаційні мережі, діючі та тимчасові, джерела забезпечення будівництва електрикою, водою і опаленням;
 • склади;
 • автокрани і вся інша будтехніка;
 • будівлі під знесення, а також геодезичні осі будівель;
 • під'їзні дороги і роз'їзди;
 • джерела води та інші засоби для протипожежної безпеки на період будівництва.
 1. Організаційні технологічні схеми, де зазначена найкраща поетапність зведення будівель.
 2. Відомості: обсяги будівельних робіт, потреби в будматеріалах і конструкціях, устаткуванні і транспорті і будівельних кадрах.
 3. Пояснювальна записка. У ній характеризуються умови та особливості будівництва; обґрунтовуються способи його ведення та суміщення різних видів робіт; обґрунтовуються габарити складських майданчиків і тривалість будівництва, зазначаються заходи щодо захисту навколишнього природи і охорони праці.

заповніть форму, і ми вам зателефонуємо