Розрахунок категорії наслідків

Категорія складності об'єкта проектування визначається проектантом і замовником ще на етапі підписання договірних документів, коли складається техзавдання, адже розробка проекту повністю залежить від цього параметру.

Визначення категорії складності об'єкта будівництва

Термін «категорія складності будівельного об'єкта» позначає групу його параметрів, що характеризують призначення будівлі або споруди і її небезпеку для людини в різних сферах. Для з'ясування складності фахівці нашого інституту використовують ДБН.1.2-14-2009.

Розрахунок категорії складності - це визначення класу наслідків, що можуть бути значними, середніми і незначними і визначаються за 6-ма ознаками:

  • скільки людей завжди присутні в будівлі (від 8 осіб на добу, не менше 150 днів на рік);
  • скільки людей періодично присутні в будівлі (максимум 3 особи за добу);
  • скільки людина присутня біля споруди;
  • які можуть бути фінансові втрати;
  • втрата пам'яток культурної спадщини країни;
  • зупинка роботи комунікативних та інженерних мереж, залізничного або автотранспорту і енергетики.

Нововведення з розрахунку категорії складності об'єкта будівництва

За Законом України № 1817 від 31.05.2017 р. з 10 червня цього року поняття «категорія складності» замінюється на поняття «категорія наслідків», тобто відтепер будоб'єкти ліцензуються за категорією наслідків.

При цьому зберігається звична схема відповідностей рівнів складності/наслідків/відповідальності:

Категорія наслідків Категорія складності
СС-1 незначні I и II
СС-2 середні III и IV
СС-3 значні V

До першої групи будівель відносять місця, де до 50 осіб перебувають постійно (складські приміщення, теплиці і т. д.). Друга категорія споруд - це місця з двома і більше параметрами небезпеки.

У третю категорію входять будоб'єкти, де стабільно перебуває до 400 осіб і періодично - до 1000 людей, а до четвертої - понад цю кількість і якщо за надзвичайних наслідків цю будівлю не можна буде в подальшому використовувати.

У п'яту і четверту категорію будівлі і споруди включає тільки Кабмін України. Автоматично п'ятою категорією вважаються будови, де виробляються, зберігаються або проходять переробку небезпечні речовини в обсягах, що перевищують норми, здатні створити техногенний або природний надзвичайний наслідок.

Фахівці нашого інституту досконально знають дане питання і можуть допомогти вам визначити правильну категорію наслідків, на підставі якої розроблять проект будівництва.

заповніть форму, і ми вам зателефонуємо